חכם בכסף | זה הזמן לדאוג לכסף שלך | כסף חכם

ביטוח אופנוע

ניתן לבצע השוואת ביטוח אופנוע מקיף / חובה / צד ג' בין חברות הביטוח.

✔️ בודקים את הנתונים.

✔️ השוואת ביטוח אופנוע בין חברות הביטוח.

✔️ השוואה בין חברות הביטוח.

✔️ והכי חשוב... חוסכים!

אז... שנתחיל?

ביטוח אופנוע | השוואת ביטוח אופנוע | אופנוע חובה

קצת מידע על ביטוח אופנוע

לפני שמבצעים השוואת ביטוח אופנוע צריך לדעת כי נסיעה ברכב או אופנוע מחייבת אתכם בביטוח – ביטוח חובה (ויש גם ביטוח מקיף), וכך גם נסיעה באופנוע, הביטוח הינו ביטוח יקר הרבה יותר יחסית לביטוח רכב, למה? לצערנו התשובה לא תעודד אותכם – מבחינה סטטיסטית אופנועים מעורבים הרבה יותר בתאונות דרכים מאשר רכבים, הסיכון הכרוך ברכיבה עליהם הרבה יותר גדול. בנוסף לסטטיסטיקה העגומה, במצב (חס וחלילה) של תאונה, רוכב האופנוע חשוף כמעט לגמרי לעומת הנוסעים ברכב, והסיכוי שהפגיעה בו תהיה חמורה יותר, גבוה (ביחס לנוסעים ברכב). כלל הסיכונים הללו באים לידי ביטוי בפוליסה הביטוח – חברת הביטוח לוקחת סיכון גדול יותר בביטוח אופנוע וכמובן שהיא דורשת בתמורה פרמיה ביטוחית גבוה יותר מאשר לרכב.

לפני שאנחנו מבצעים השוואת ביטוח אופנוע, אנחנו חייבים לדעת כמה פרטים בסיסיים. ביטוח האופנוע בדומה לביטוח רכב הוא ביטוח המורכב ממספר סוגי ביטוחים שאנחנו יכולים לבצע ולהיות "מכוסים": ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג.

למה ביטוח האופנוע יקר יחסית לרכב?

זה לא סוד שביצוע ביטוח חובה (שלא נדבר על מקיף) לאופנוע זה עסק בכלל לא פשוט. חברות הביטוח לא "שמחות" לבטח נהגי אופנוע בגלל 2 סיבות עיקריות, הסיבה הראשונה היא הקלות שבה ניתן לגנוב את האופנוע. לגנוב אופנוע זה די פשוט, בהשוואה לרכב, פשוט מעמיסים את אופנוע על ידי הרמה קלה ושמים אותו על הטנדר או בתוך המסחרית ופשוט נוסעים.

הסיבה השנייה שבגינה חברות ביטוח לא ממהרות לבטח אופנועים זו הפגיעות היחסית מרובות של האופנועים. בגלל שנהג האופנוע חשוף יותר לתאונות דרכים ופגיע יותר מרכב בעל ארבע גלגלים חברות הביטוח העלו את מחירי פוליסות הביטוח לאופנועים בכפוף להחלטות חוקיות שנתקבלו על ידי הממשלה. ולצערם של בעלי האופנועים לא עזרו צעקותיהם והתרעמותם בגין ההחלטות.

מה הוא ביטוח אופנוע חובה?

ביטוח חובה הוא ביטוח אותו בעלי האופנועים חייבים לעשות על פי חוק.

ביטוח חובה מכסה מקרים של נזקי גוף הנגרמים לנהג, לנוסעי האופנוע ולהולכי רגל אשר נפגעו כתוצאה ממעורבות המבוטח בתאונה.

החוק תקף לכל אופנוע אשר נע על דרכים ציבוריות ושבילים בשטח. נסיעה בלי ביטוח חובה (בתוקף) היא עבירה חמורה על החוק וסיכון!

מה זה ביטוח מקיף?

הביטוח המקיף הוא ביטוח הנותן כיסוי מלא עבור הוצאות הכרוכות במקרה של נזקים אשר נגרמים לרכב המבוטח ולרכב הנפגע. ביטוח מקיף הוא ביטוח המכסה נזקים לכלי הרכב שלנו במקרה של תאונה או גניבה (קיימת לפעמים אופציה לבטח את הרכב רק כנגד גניבה).

ביצוע ביטוח מקיף אינו חובה אלא בגדר רשות. עלות הפרמייה הביטוחית נובעת ממספר קריטריונים כגון: גיל הרכב, שווי הרכב, היסטוריית תאונות קודמות, סטטיסטיקת גניבות רכב מהסוג של הרכב המבוטח וכמובן, גיל הנהגים המורשים לנהוג ברכב.

מה זה ביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' (צד שלישי) הוא ביטוח אשר מכסה את הנזק של הרכב בו פגענו, ביטוח זה נכלל בביטוח המקיף. החוק לא מחייב רכישה של ביטוח צד ג', ולפיכך ניתן לבחור האם אתם מעוניינים לעשות את הביטוח.

מומחים רבים ממליצים מאוד לעשות את הביטוח כי הוא מכסה פגיעה ברכוש של מי שהתנגשתי בו, ולא נעים לגלות כמה עולה לתקן פורשה שסך הכל פגעתם לה "בקטנה" במראה הצדדית.

ההבדלים החשובים באמת בין כיסויי חברות ביטוח הרכב השונות הם סכום הכיסוי המקסימלי במקרה של תאונה וסכום ההשתתפות העצמית.

0%

הצליחו לחסוך עלויות

98% מהגולשים שלנו הצליחו לחסוך עלויות בביטוחים, תנאים יותר טובים בהלוואה ועוד.

0%

ממוצע הורדה של דמי הניהול

הגולשים שלנו ממשיכים לחסוך בדמי הניהול (פנסיה, השתלמות, קופות גמל ועוד) שלהם.

0%

שמחו לדבר עם המומחים שלנו

חשוב לנו שאתם תהיו מרוצים לכן המומחים שלנו עוברים הדרכות וראיונות מסודרים כי אתם הגולשים הכי חשובים לנו!

למה לבצע השוואת ביטוח אופנוע איתנו?

100% חינם

השירות שהמומחים שלנו מעניקים לכם הינו ללא עלות וללא התחייבות. חשוב לנו שברגע החשוב כמו רכישת ביטוח, תדעו בדיוק מה רכשתם.

ידע שווה הרבה

לנו בחכם בביטוח חשוב ש"כל הקלפים יהיו בידיים שלכם". וכשתרכשו את הביטוח תדעו בדיוק מה אתם לוקחים ושזה לא יהיה בגלל לחץ כזה או אחר.

מומחים בעלי רישיון

חשוב לנו שתקבלו את חוות הדעת המקצועית דרך מומחים. לכן, המומחים שלנו בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בביטוח.

מה עוד אתם צריכים לדעת על ביטוח אופנוע?

בקצרה, בלי חפירות ואז מבצעים השוואת ביטוח אופנוע

מה עוד חשוב בביטוח בריאות?

בעיקרון אין השתתפות עצמית במקרה של הפעלת ביטוח החובה, למעט בביטוח אופנועים, שחברות החלו להציע תמורת הפחתת הפרמיה הגבוהה של ביטוח החובה לכלי רכב זה.
כמובן שישנם גבולות לאחריות הפיצוי מצד חברת הביטוח. גבולות האחריות של חברת הביטוח לפיצוי הצד השלישי נקובים בפוליסה(לשאול כמובן את הסוכן / הנציג המבטח); כל חברה קובעת את הגבולות שלה. בדרך כלל מדובר בכ-250 אלף ש"ח. זה אמור בדרך כלל לכלול גם הוצאות משפטיות, אם תתבעו על ידי הנפגע בבית המשפט. ישנם מקרים בהם עדיף לכלול, גם תמורת פרמיה נוספת (כמה עשרות שקלים) להגדיל את גבולות האחריות לפיצוי לחצי מיליון שקל(מספר מכוניות היוקרה שנמצאות על הכביש עולה משנה לשנה).

במקרים בהם הרכב או האופנוע הוא ישן וזול, ואז אין היגיון כלכלי לבטח אותו בביטוח מסוג ביטוח מקיף, שהפרמיה שלו עלולה להגיע לאחוז ניכר משווי הרכב.

אם מדובר בכלי רכב דו-גלגליים שהביטוח המקיף שלהם יקר במיוחד. לעיתים עדיף לעשות ביטוח אופנוע חובה.

שינם מקרים בהם אפשר להוזיל את הביטוח המקיף במידה ומוותרים על סעיף הגניבה, זאת במידה ויש לכם (לדוגמא) חניה סגורה ומוגנת ע"י מנעול או מערכת אבטחה כלשהיא, למשל, שהסיכוי לגנוב את הרכב ממנה הוא קלוש, או במצבים כאלה שהם אתם פשוט מוכנים לקחת את הסיכון.

למה לעשות את זה בכלל?

סקירה חכמה של השוק יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד זמן וכסף. לא קיימת חברת ביטוח אחת שהיא "הטובה" ביותר או "הזולה" ביותר, יש לבחון כל מקרה ספציפי לגופו (כל הביטוחים שלך נמצאים באותה החברה? צריכה להידלק אצלך נורה אדומה!).

בעידן של היום יש מספיק כלים טכנולוגים מתקדמים בשוק, שיכולים לשמש אתכם לביצוע השוואת ביטוחים וקבלת הצעות והשוואת מחירים מחברות הביטוח השונות, מבלי להמתין שעות ארוכות על הקו כמו שהיה צריך בעבר.

השוואת ביטוחים ניתן לבצע בדרכים שונות ומגוונות. הדרך המקצועית ביותר תתחיל קודם כל בשלב של "בירור הצרכים הביטוחיים" שלכם ושל משפחתכם, מול מומחה (חשוב לדרוש ממי שיושב מולכם להציג לכם רישיון), בפגישת פנים מול פנים או באמצעות פגישה טלפונית (תדאגו שאתם מפנים מספיק זמן לשיחה ומתייחסים אליה ברצינות). בנוסף, ניתן אך פחות מומלץ, לעשות את ההשוואות גם אל מול הנציגים הישירים של חברות הביטוח (על איזו חברה לדעתכם ימליץ נציג של חברת "הפניקס"? ואם זה היה נציג של חברת "הראל"?). 

יש דבר לבדוק. הר הביטוח לאיתור ביטוחים הינו שירות של משרד האוצר המאפשר לך לקבל דו"ח מפורט עם כל הביטוחים (בדומה לבדיקת תיק הביטוח) שהיו לך בעבר ושעדיין יש לך בהווה. בעזרת הדו"ח תוכל לבדוק האם יש לך כפל ביטוחים או ביטוח אחר שאתה לא זקוק לו ומה ניתן לעשות בכדי להוזיל את עלויות הביטוח.

פעם ראשונה פה?

אז איך עושים את זה בחכם בביטוח?

ביטוח אופנוע | השוואת ביטוח אופנוע | אופנוע חובה
ביטוח אופנוע | השוואת ביטוח אופנוע | אופנוע חובה
ביטוח אופנוע | השוואת ביטוח אופנוע | אופנוע חובה
ביטוח אופנוע | השוואת ביטוח אופנוע | אופנוע חובה

במה אנחנו מתמחים?

הקמנו את "חכם בביטוח" מתוך ניסיוננו האישי והיכרות בקושי הקיים בהתמודדות היומיומית מול חברות הביטוח ובחוסר ההבנה שלנו, הצרכנים, שמקשה עלינו להתמקח מול אותם חברות הביטוח. "חכם בביטוח" (מקבוצת חכם בכסף) הינו יוזמה שקמה בשיתוף עם מומחים בתחום הביטוח ומורכבת ממיטב אנשי התעשייה בתחום, לצורך מטרה אחת – לעזור לכל אחת ואחת שרוצה לשפר את איכות הכיסוי הביטוחי, שלו ושל משפחתו, תוך שמירה על מחיר אטרקטיבי ומבלי להתפשר על קבלת שירות מעולה מגופים כמו חברת ביטוח, להשיג את מטרתו.

אנחנו הקמנו עבורכם מערכת מתוחכמת של השוואת ביטוחים בין חברות הביטוח המשלבת טכנולוגיה ואנשי מקצוע יחדיו, מתוך הכרה בחשיבות הרבה שיש למרכיב האנושי בקבלת החלטות הרות גורל .

החזון שלנו הוא לשנות את התודעה הציבורית, ולייצור צרכני ביטוח נבונים יותר, מתוך ההבנה הברורה שידע הוא כוח.

לפני שממשיכים...

חשוב לנו שתדעו איזה זה עובד! "חכם בביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והתכנים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו של כל אדם. תכני האתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד.
ביטוח אופנוע | השוואת ביטוח אופנוע | אופנוע חובה

מה הגולשים אומרים עלינו?

team3-1.jpg
“Kava is my favourite, because of its clean code and attractive design. I loved the wide selection of Home pages and high resolut ion images! Working with Kava is a pleasure!”
James Warren
Senior Designer, Miami Design Bureau
team1-1.jpg
“What I loved most is Kava's modular system of content building! I found my perfect way of creating my widgets, headers, menus and other elements. Jet plugins are incredible in use!”
Andy Smith
Travel Blogger, My Tavelling Life blog

למה חשוב להיות חכם בביטוח?

החיים שלנו מתנהלים כמו במרוץ עכברים, אחרי הטיול הגדול של אחרי הצבא, מיהרנו לרכוש השכלה, חלקנו הלכנו לאקדמיה וחלקנו בחרנו ללמוד מקצוע, ומייד לאחר סיום רכישת ההשכלה השתלבנו בתעשייה בשאיפה להתקדם בארגון בו אנו עובדים. זה נראה לנו ברור שזו הדרך הנכונה להצליח, הרי מגיל קטן ככה הורינו חינכו אותנו. מצד אחד לימדו אותנו לסמוך על מערכות החינוך שיכינו אותנו להתמודד עם החיים האמיתיים, ומהצד השני מערכות החינוך הקיימות היום לא לימדו אותנו איך העולם האמיתי מתנהל, העולם הכלכלי והפיננסי. ובטח שלא לימדו אותנו איזה כיסויים ביטוחיים אנחנו או המשפחה שלנו צריכים.

בעזרת האתר והמומחים שלנו אנחנו נסביר לכם את העקרונות והמונחים הבסיסיים של עולם הביטוח כדי שתדעו בדיוק על מה אתם משלמים ולהפוך את הביטוח שלכם לסוג ביטוח חכם שעובד בשבילכם.

ע"י ביצוע השוואה מסודרת בעזרת המומחה שלנו אתם חוסכים זמן רב ברדיפה אחר הצעות מחיר מכל חברה וחברה.

החזון שלנו הוא לשנות את התודעה הציבורית, ולייצור צרכנים נבונים יותר, מתוך ההבנה הברורה שידע הוא כוח. אז אחרי שאתם יודעים עלינו מספיק… שנתחיל?
ביטוח אופנוע | השוואת ביטוח אופנוע | אופנוע חובה

התחילו בתהליך ההשוואה והבדיקה:

[super_form id="2567"]
ביטוח אופנוע | השוואת ביטוח אופנוע | אופנוע חובה

לחיצה על כפתור "התחילו בתהליך ההשוואה" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "חכם בכסף" ולתנאי השימוש באתר.