חכם בכסף | זה הזמן לדאוג לכסף שלך | כסף חכם

ביטוח רכב

ניתן לבצע השוואת ביטוח רכב בין חברות הביטוח.

✔️ בודקים את הנתונים.

✔️ השוואת ביטוח רכב בין חברות הביטוח.

✔️ השוואה בין חברות הביטוח.

✔️ והכי חשוב... חוסכים!

אז... שנתחיל?

ביטוח רכב | השוואת ביטוח רכב | ביטוח מקיף | ביטוח צד ג'

אז למה עושים ביטוח רכב?

לפני שמבצעים השוואת ביטוח רכב (ביטוח מקיף, ביטוח חובה או ביטוח צד ג) צריך לדעת שבכל פעם שאנחנו עולים על הכביש, אנחנו חשופים לסיכונים רבים, לצערנו על הרבה מהסיכונים אנחנו לא יכולים לשלוט או לצפות, ומסיבה זו חשוב שנהיה מוכנים לכל תרחיש. לכן, כדי לשמור על הרכב ועלינו, אנחנו חייבים לוודא שאנחנו או היקרים לנו מכוסים בכל סיטואציה שיכולה להתרחש כחלק מנסיעה.

לפני שאנחנו למקרבים לביצוע השוואת ביטוחי רכב, אנחנו חייבים לדעת כמה פרטים בסיסיים. ביטוח הרכב הוא ביטוח המורכב ממספר סוגי ביטוחים שאנחנו יכולים לבצע ולהיות "מכוסים": ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג.

מה זה ביטוח חובה?

ביטוח חובה הוא ביטוח אותו בעלי הרכבים חייבים לעשות על פי חוק.

ביטוח חובה מכסה מקרים של נזקי גוף הנגרמים לנהג, לנוסעי הרכב ולהולכי רגל אשר נפגעו כתוצאה ממעורבות המבוטח בתאונה.

החוק תקף לכל רכב מנועי אשר נע על דרכים ציבוריות ושבילים בשטח. נסיעה בלי ביטוח חובה (בתוקף) היא עבירה חמורה על החוק וסיכון!

כמו כל ביטוח רכב – אצל סוכן ביטוח, או ישירות בחברות כמו ביטוח ישיר (9,000,000), ו- איי.איי.ג'י. מאגר ה"פול" – בעיקר לאופנועים וקטנועים וכלי רכב שחברות רגילות לא מוכנות לבטח בגלל הסיכון הגבוה בנהיגה בהם.

שימו לב
ביטוח חובה הוא ביטוח נזקי גוף בלבד – הוא לא מכסה כלל פגיעה ברכוש.

מה זה ביטוח מקיף?

בניגוד לביטוח החובה (אשר נותן כיסוי רק לפגיעה גופנית כתוצאה מתאונת דרכים), הביטוח המקיף מכסה מגוון רחב של נזקים שעלולים להיגרם לרכבו של המבוטח כגון : תאונת דרכים, שריפה, נזקי טבע, גניבת הרכב או נזקים שנגרמו לרכב כתוצאה מניסיון פריצה.

הביטוח המקיף הוא ביטוח הנותן כיסוי מלא עבור הוצאות הכרוכות במקרה של נזקים אשר נגרמים לרכב המבוטח ולרכב הנפגע. ביטוח מקיף הוא ביטוח המכסה נזקים לכלי הרכב שלנו במקרה של תאונה או גניבה (קיימת לפעמים אופציה לבטח את הרכב רק כנגד גניבה).

ביצוע ביטוח מקיף אינו חובה אלא בגדר רשות. עלות הפרמייה הביטוחית נובעת ממספר קריטריונים כגון: גיל הרכב, שווי הרכב, היסטוריית תאונות קודמות, סטטיסטיקת גניבות רכב מהסוג של הרכב המבוטח וכמובן, גיל הנהגים המורשים לנהוג ברכב.

חברות הביטוח מציעות בביטוח המקיף כיסויים רחבים בפוליסה של הביטוח המקיף, אבל הם שונים מחברה לחברה וחשוב לבדוק מה כולל הכיסוי הביטוחי והאם הוא מתאים לצרכי המבוטח.

הביטוח המקיף כולל בתוכו ביטוח לנזק צד ג' (נזק לצד שלישי) ולכן לא צריך לרכוש אותו בנוסף.

כמו בביטוח צד ג', עלות הפוליסה נקבעת בהתאם לסוג הרכב המבוטח, נתוני הנהג והיסטורית התביעות שלו.

שימו לב
גובה העלות של ההשתתפות העצמית נקבעת במוסך הסדר והן במוסך לבחירתכם.

כמו כן, כדאי לבדוק האם הביטוח מכסה נזקי טבע שונים כגון נזקי מים, שריפה, קריסת עצים, ברד, רעידת אדמה ועוד.

מהסיבה הפשוטה שביטוח מקיף לא נמכר בפני עצמו, אלא כמשלים לביטוח צד ג' .

בפוליסת הביטוח המקיף יש כיסויים מעבר לנזק הישיר לרכב, שאמורים להיות כלולים בה. מדובר בטיפול בתביעות צד ג', הגנה משפטית, תחבורה חלופית כשהרכב במוסך ועוד.

הרחבות נוספות שיש בביטוח מקיף – כיסויים נוספים שניתן לרכוש בנוסף לפרמיית הבסיס כמו – שרותי דרך וגרירה, שבר שמשות, שירות החלפת גלגל, שירות אספקת דלק בדרכים, העברת טסט, רכב חלופי (במקרה של גניבה) ועוד.

מה זה ביטוח צד ג'?

ביטוח צד ג' (צד שלישי) הוא ביטוח אשר מכסה את הנזק של הרכב בו פגענו, ביטוח זה נכלל בביטוח המקיף. החוק לא מחייב רכישה של ביטוח צד ג', ולפיכך ניתן לבחור האם אתם מעוניינים לעשות את הביטוח.

מומחים רבים ממליצים מאוד לעשות את הביטוח כי הוא מכסה פגיעה ברכוש של מי שהתנגשתי בו, ולא נעים לגלות כמה עולה לתקן פורשה שסך הכל פגעתם לה "בקטנה" במראה הצדדית.

ההבדלים החשובים באמת בין כיסויי חברות ביטוח הרכב השונות הם סכום הכיסוי המקסימלי במקרה של תאונה וסכום ההשתתפות העצמית.

אם הפרשי המחירים בין החברות והסוכנים השונים הם גדולים אז לרוב זה סתם כי לא התמקחתם על המחיר מספיק.

בדרך כלל בביטוח צד ג' הכולל השתתפות עצמית של המבוטח במקרה של תביעה – כל חברה קובעת את דמי ההשתתפות העצמית שלה. הממוצע הוא כ-1,000 שקלים, תלוי בסוג הרכב, בגיל הנהג הצעיר ביותר ברכב, הסטוריית תביעות ומעורבות בתאונות וכד'. ישנם כמובן מקרים שבהם ניתן לבצע ביטוח של ההשתתפות העצמית תמורת פרמיה נוספת (בדרך כלל כמה עשרות שקלים נוספים לחודש). כמובן שיש גם אפשרות להוסיף לביטוח צד ג' גם ביטוח הנותן מענה בזן גניבה בתוספת פרמיה.

שימו לב!
במקרה של טוטאלוס, לסכום ההשתתפות העצמית, פרט לכסף שאתם עומדים להוציא במקרה של תאונה קשה זה גם יגרום לכם להפעיל את הביטוח יותר בקלות עבור תאונות קלות.

מומחים רבים ממליצים לעשות ביטוח גם לרכב ישן, מכיוון שהוא לא מכסה את הרכב שלכם אלא את הרכב שפגעתם בו וגרמתם לו במקרה של תאונה.

0%

הצליחו לחסוך עלויות

98% מהגולשים שלנו הצליחו לחסוך עלויות בביטוחים, תנאים יותר טובים בהלוואה ועוד.

0%

ממוצע הורדה של דמי הניהול

הגולשים שלנו ממשיכים לחסוך בדמי הניהול (פנסיה, השתלמות, קופות גמל ועוד) שלהם.

0%

שמחו לדבר עם המומחים שלנו

חשוב לנו שאתם תהיו מרוצים לכן המומחים שלנו עוברים הדרכות וראיונות מסודרים כי אתם הגולשים הכי חשובים לנו!

למה לבצע השוואת ביטוח רכב איתנו?

100% חינם

השירות שהמומחים שלנו מעניקים לכם הינו ללא עלות וללא התחייבות. חשוב לנו שברגע החשוב כמו רכישת ביטוח, תדעו בדיוק מה רכשתם.

ידע שווה הרבה

לנו בחכם בביטוח חשוב ש"כל הקלפים יהיו בידיים שלכם". וכשתרכשו את הביטוח תדעו בדיוק מה אתם לוקחים ושזה לא יהיה בגלל לחץ כזה או אחר.

מומחים בעלי רישיון

חשוב לנו שתקבלו את חוות הדעת המקצועית דרך מומחים. לכן, המומחים שלנו בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בביטוח.

מה עוד אתם צריכים לדעת על ביטוח רכב?

בקצרה, בלי חפירות ואז מבצעים השוואת ביטוח רכב

מה עוד חשוב בביטוח רכב?

בעיקרון אין השתתפות עצמית במקרה של הפעלת ביטוח החובה, למעט בביטוח אופנועים, שחברות החלו להציע תמורת הפחתת הפרמיה הגבוהה של ביטוח החובה לכלי רכב זה.
כמובן שישנם גבולות לאחריות הפיצוי מצד חברת הביטוח. גבולות האחריות של חברת הביטוח לפיצוי הצד השלישי נקובים בפוליסה(לשאול כמובן את הסוכן / הנציג המבטח); כל חברה קובעת את הגבולות שלה. בדרך כלל מדובר בכ-250 אלף ש"ח. זה אמור בדרך כלל לכלול גם הוצאות משפטיות, אם תתבעו על ידי הנפגע בבית המשפט. ישנם מקרים בהם עדיף לכלול, גם תמורת פרמיה נוספת (כמה עשרות שקלים) להגדיל את גבולות האחריות לפיצוי לחצי מיליון שקל(מספר מכוניות היוקרה שנמצאות על הכביש עולה משנה לשנה).
במקרים בהם הרכב או האופנוע הוא ישן וזול, ואז אין היגיון כלכלי לבטח אותו בביטוח מסוג ביטוח מקיף, שהפרמיה שלו עלולה להגיע לאחוז ניכר משווי הרכב. אם מדובר בכלי רכב דו-גלגליים שהביטוח המקיף שלהם יקר במיוחד. שינם מקרים בהם אפשר להוזיל את הביטוח המקיף במידה ומוותרים על סעיף הגניבה, זאת במידה ויש לכם (לדוגמא) חניה סגורה ומוגנת ע"י מנעול או מערכת אבטחה כלשהיא, למשל, שהסיכוי לגנוב את הרכב ממנה הוא קלוש, או במצבים כאלה שהם אתם פשוט מוכנים לקחת את הסיכון.

למה לעשות את זה בכלל?

סקירה חכמה של השוק יכולה לחסוך לכם הרבה מאוד זמן וכסף. לא קיימת חברת ביטוח אחת שהיא "הטובה" ביותר או "הזולה" ביותר, יש לבחון כל מקרה ספציפי לגופו (כל הביטוחים שלך נמצאים באותה החברה? צריכה להידלק אצלך נורה אדומה!).

בעידן של היום יש מספיק כלים טכנולוגים מתקדמים בשוק, שיכולים לשמש אתכם לביצוע השוואת ביטוחים וקבלת הצעות והשוואת מחירים מחברות הביטוח השונות, מבלי להמתין שעות ארוכות על הקו כמו שהיה צריך בעבר.

השוואת ביטוחים ניתן לבצע בדרכים שונות ומגוונות. הדרך המקצועית ביותר תתחיל קודם כל בשלב של "בירור הצרכים הביטוחיים" שלכם ושל משפחתכם, מול מומחה (חשוב לדרוש ממי שיושב מולכם להציג לכם רישיון), בפגישת פנים מול פנים או באמצעות פגישה טלפונית (תדאגו שאתם מפנים מספיק זמן לשיחה ומתייחסים אליה ברצינות). בנוסף, ניתן אך פחות מומלץ, לעשות את ההשוואות גם אל מול הנציגים הישירים של חברות הביטוח (על איזו חברה לדעתכם ימליץ נציג של חברת "הפניקס"? ואם זה היה נציג של חברת "הראל"?). 

יש דבר לבדוק. הר הביטוח לאיתור ביטוחים הינו שירות של משרד האוצר המאפשר לך לקבל דו"ח מפורט עם כל הביטוחים (בדומה לבדיקת תיק הביטוח) שהיו לך בעבר ושעדיין יש לך בהווה. בעזרת הדו"ח תוכל לבדוק האם יש לך כפל ביטוחים או ביטוח אחר שאתה לא זקוק לו ומה ניתן לעשות בכדי להוזיל את עלויות הביטוח.

פעם ראשונה פה?

אז איך עושים את זה בחכם בביטוח?

ביטוח רכב | השוואת ביטוח רכב | ביטוח מקיף | ביטוח צד ג'
ביטוח רכב | השוואת ביטוח רכב | ביטוח מקיף | ביטוח צד ג'
ביטוח רכב | השוואת ביטוח רכב | ביטוח מקיף | ביטוח צד ג'
ביטוח רכב | השוואת ביטוח רכב | ביטוח מקיף | ביטוח צד ג'

במה אנחנו מתמחים?

הקמנו את "חכם בביטוח" מתוך ניסיוננו האישי והיכרות בקושי הקיים בהתמודדות היומיומית מול חברות הביטוח ובחוסר ההבנה שלנו, הצרכנים, שמקשה עלינו להתמקח מול אותם חברות הביטוח. "חכם בביטוח" (מקבוצת חכם בכסף) הינו יוזמה שקמה בשיתוף עם מומחים בתחום הביטוח ומורכבת ממיטב אנשי התעשייה בתחום, לצורך מטרה אחת – לעזור לכל אחת ואחת שרוצה לשפר את איכות הכיסוי הביטוחי, שלו ושל משפחתו, תוך שמירה על מחיר אטרקטיבי ומבלי להתפשר על קבלת שירות מעולה מגופים כמו חברת ביטוח, להשיג את מטרתו.

אנחנו הקמנו עבורכם מערכת מתוחכמת של השוואת ביטוחים בין חברות הביטוח המשלבת טכנולוגיה ואנשי מקצוע יחדיו, מתוך הכרה בחשיבות הרבה שיש למרכיב האנושי בקבלת החלטות הרות גורל .

החזון שלנו הוא לשנות את התודעה הציבורית, ולייצור צרכני ביטוח נבונים יותר, מתוך ההבנה הברורה שידע הוא כוח.

לפני שממשיכים...

חשוב לנו שתדעו איזה זה עובד! "חכם בביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והתכנים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו של כל אדם. תכני האתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד.
ביטוח רכב | השוואת ביטוח רכב | ביטוח מקיף | ביטוח צד ג'

מה הגולשים אומרים עלינו?

team3-1.jpg
“Kava is my favourite, because of its clean code and attractive design. I loved the wide selection of Home pages and high resolut ion images! Working with Kava is a pleasure!”
James Warren
Senior Designer, Miami Design Bureau
team1-1.jpg
“What I loved most is Kava's modular system of content building! I found my perfect way of creating my widgets, headers, menus and other elements. Jet plugins are incredible in use!”
Andy Smith
Travel Blogger, My Tavelling Life blog

למה חשוב להיות חכם בביטוח?

החיים שלנו מתנהלים כמו במרוץ עכברים, אחרי הטיול הגדול של אחרי הצבא, מיהרנו לרכוש השכלה, חלקנו הלכנו לאקדמיה וחלקנו בחרנו ללמוד מקצוע, ומייד לאחר סיום רכישת ההשכלה השתלבנו בתעשייה בשאיפה להתקדם בארגון בו אנו עובדים. זה נראה לנו ברור שזו הדרך הנכונה להצליח, הרי מגיל קטן ככה הורינו חינכו אותנו. מצד אחד לימדו אותנו לסמוך על מערכות החינוך שיכינו אותנו להתמודד עם החיים האמיתיים, ומהצד השני מערכות החינוך הקיימות היום לא לימדו אותנו איך העולם האמיתי מתנהל, העולם הכלכלי והפיננסי. ובטח שלא לימדו אותנו איזה כיסויים ביטוחיים אנחנו או המשפחה שלנו צריכים.

בעזרת האתר והמומחים שלנו אנחנו נסביר לכם את העקרונות והמונחים הבסיסיים של עולם הביטוח כדי שתדעו בדיוק על מה אתם משלמים ולהפוך את הביטוח שלכם לסוג ביטוח חכם שעובד בשבילכם.

ע"י ביצוע השוואה מסודרת בעזרת המומחה שלנו אתם חוסכים זמן רב ברדיפה אחר הצעות מחיר מכל חברה וחברה.

החזון שלנו הוא לשנות את התודעה הציבורית, ולייצור צרכנים נבונים יותר, מתוך ההבנה הברורה שידע הוא כוח. אז אחרי שאתם יודעים עלינו מספיק… שנתחיל?
ביטוח רכב | השוואת ביטוח רכב | ביטוח מקיף | ביטוח צד ג'

התחילו בתהליך ההשוואה והבדיקה:

[super_form id="2567"]
ביטוח רכב | השוואת ביטוח רכב | ביטוח מקיף | ביטוח צד ג'

לחיצה על כפתור "התחילו בתהליך ההשוואה" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "חכם בכסף" ולתנאי השימוש באתר.