חכם בכסף | זה הזמן לדאוג לכסף שלך | כסף חכם
קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה

ניתן לבצע השוואת קופות גמל להשקעה בין החברות.

✔️ בודקים את הנתונים.

✔️ השוואת קופת גמל להשקעה בין בתי ההשקעות והמוסדות הפיננסים בעזרת מומחה בעל רישיון ממשרד האוצר.

✔️ השוואה בין המוסדות הפיננסים בעזרת בעל רישיון ממשרד האוצר.​

✔️ והכי חשוב... חוסכים!

אז... שנתחיל?

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה היא מכשיר חסכון מסוף שנת 2016, המאפשר חסכון כספי בצורה נגישה, זולה וגמישה. היא כוללת בתוכה מגוון רחב של אפיקי השקעה, הטבות מס נרחבות ודמי ניהול אטרקטיביים.
נכון להיום, מדובר בפתרון החסכון עם היתרונות הגדולים ביותר להשקעה בשוק ההון.
הקופה מאפשרת לחסוך כספים לכל טווח זמן שבו נרצה, תוך נזילות מלאה של הכספים ומעבר בין אפיקי השקעה.

מאז שהושקה (קצת יותר מעל שלוש שנים), הציבור הבין את הכוח הטמון בה והיא הפכה לאפיק השקעה וחסכון פופולארי.
הרעיון שעמד מאחורי הקמתה היה מתן פתרון לחסכון לכל טווח זמן, ברוח קופות הגמל בבנקים של פעם (אך ללא מגבלת "הזמן לפדיון" והנזילות שלהן), עם יכולת חסכון מואץ לפרישה ולפנסיה.
המוצר מהווה אלטרנטיבה איכותית וזולה לחסכון בקרנות נאמנות, פקדונות בבנקים ופוליסות החסכון.

איך זה עובד?

הקופה מאפשרת לכל חוסך להפקיד ברמה שנתית עד כ-71,000 ₪. אם רוצים לחסוך יותר, ניתן לשקול הפקדה על שם בן משפחה נוסף (הדבר נבדק ברמת תעודת הזהות) או לשלב את ההפרש עם מוצר חסכון אחר, כגון פוליסת חסכון.

את הכספים ניתן לחלק להפקדה או הפקדות חד פעמיות, הפקדות שוטפות או שילוב של האופציות.

הכסף נזיל בכל שלב וניתן למשיכה מתי שנרצה, באופן מלא או חלקי. אין מניעה למשיכה לפני גיל הפרישה.
על הרווחים הריאליים (רווח לאחר חישוב מדד) שיצטברו בתקופת ההשקעה נשלם מס רווחי הון סטנדרטי של 25% בעת הפדיון.
מסלול ההשקעה הוא פרי בחירתנו: נוכל לבחור בכל אפיק חסכון אותו מאפשר הגוף המנהל (=חברות ביטוח ובתי השקעות), כגון: מסלול תלוי גיל, מסלול מוטה מניות, מסלול מוטה אגרות חוב, שילוב בין מסלולים ועוד אופציות רבות. חשוב לדעת שקיים שוני בין המסלולים השונים בכל גוף מנהל.
אם נרצה להחליף גוף מנהל – בעתיד יהיה ניתן לנייד קופות גמל להשקעה בין הגופים השונים ללא הצורך בפדיון והפקדה מחדש (שיכלול כנראה תשלום מס רווחי הון), אלא באמצעות בקשת מעבר ללא אירוע מס, בדומה למוצרים פנסיוניים, כגון קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקרנות השתלמות.
דמי הניהול בגמל להשקעה לרוב נמוכים משמעותית מכל אפיק השקעה אחר הקיים בשוק ההון.

0%

הצליחו לחסוך עלויות

98% מהגולשים שלנו הצליחו לחסוך עלויות בביטוחים, תנאים יותר טובים בהלוואה ועוד.

0%

ממוצע הורדה של דמי הניהול

הגולשים שלנו ממשיכים לחסוך בדמי הניהול (פנסיה, השתלמות, קופות גמל ועוד) שלהם.

0%

שמחו לדבר עם המומחים שלנו

חשוב לנו שאתם תהיו מרוצים לכן המומחים שלנו עוברים הדרכות וראיונות מסודרים כי אתם הגולשים הכי חשובים לנו!

למה לבצע השוואת ביטוח בריאות איתנו?

100% חינם

השירות שהמומחים שלנו מעניקים לכם הינו ללא עלות וללא התחייבות. חשוב לנו שברגע החשוב כמו רכישת ביטוח, תדעו בדיוק מה רכשתם.

ידע שווה הרבה

לנו בחכם בביטוח חשוב ש"כל הקלפים יהיו בידיים שלכם". וכשתרכשו את הביטוח תדעו בדיוק מה אתם לוקחים ושזה לא יהיה בגלל לחץ כזה או אחר.

מומחים בעלי רישיון

חשוב לנו שתקבלו את חוות הדעת המקצועית דרך מומחים. לכן, המומחים שלנו בעלי רישיון ממשרד האוצר לעסוק בביטוח.

מה עוד אתם צריכים לדעת על ביטוח רפואי?

בקצרה, בלי חפירות ואז מבצעים השוואת ביטוח בריאות

למה כדאי?

רצוי לדעת שקופת גמל להשקעה מכילה הטבות מס משמעותיות, שהופכות אותה לאפיק השקעה משתלם מהשורה הראשונה.
ההטבה הראשונה היא היכולת לעבור בין מסלולי השקעה בתוך אותו גוף פיננסי כרצוננו ללא אירוע מס. כלומר, בעת מעבר בין מסלול X למסלול Y (לדוגמה ממסלול אג"ח למסלול מניות), לא נשלם מס על הרווחים. זהו יתרון משמעותי על קרנות נאמנות, הקיים גם בפוליסות חסכון.
הטבה נוספת היא האפשרות להמיר את כל החסכון שיצטבר בקופת הגמל להשקעה לקצבה פטורה ממס לאחר גיל 60. בכך ניתן לחסוך באופן עצמאי ומשמעותי לגיל הפרישה, בתוספת לחסכון הקיים בקרן הפנסיה או ביטוח המנהלים שלנו. הדבר מהווה פתרון מעולה לציבור המתקרב לגיל הפרישה וכן לעצמאים, הרוצים לחסוך בצורה מואצת לקראת הפרישה.
חשוב להדגיש שנכון לכתיבת המאמר (מאי 2020), עדיין לא ניתן להפוך את קופת הגמל להשקעה לקצבה, עקב התקדמות איטית בחקיקה בכנסת.

אין ספק שבתקופה שהריבית במשק היא כמעט אפסית, הכסף שלנו בבנק לא מרוויח כלום. לכן, עלינו למצוא אלטרנטיבות השקעה חכמות יותר.
קופת גמל להשקעה היא פתרון מעולה שיאפשר לכל חוסך להשקיע את כספו בהתאם לצרכים ולמטרות שלו, בגמישות ויעילות מירביים תחת ניהול אטרקטיביים.

אתם מוזמנים לפנות אלינו בנוגע להשוואת קופות גמל להשקעה ומציאת פתרון מותאם אישית.

איך יודעים באיזה גוף לבחור?

תשואה היא בעצם הרווח באחוזים, או הריבית, שהשיג הגוף המנהל על הכסף שלנו בשנה מסוימת.
חברות שונות משיגות תוצאות שונות, וכל גוף מנהל את ההשקעות שלו בצורה שונה. לכן יש חשיבות בבחירת גופים אחראיים ומקצועיים, המתנהלים לאורך זמן בצורה טובה (כמובן ש-"מה שהיה הוא לא מה שיהיה").
כמו כן, בכל גוף קיימים מספר מסלולי השקעה. כל אחד מהם מאופיין ברמות סיכון ורווח שונים, כאשר באופן מסורתי המסלולים השקליים נחשבים "שמרניים", המסלולים המניתיים נחשבים "תנודתיים" והמסלולים הכלליים נחשבים "ממוצעים" כי יש בהם קצת מכל אפיק. נבהיר שמדובר בהגדרות תיאורטיות בהחלט הנתונות לתנודות שוק ההון.
להשוואת תשואות, ניתן להיעזר באתר גמל-נט של משרד האוצר או ליצור עמנו קשר.

דמי הניהול הם הכסף אותו אנו משלמים לגוף שמנהל לנו את הכסף. הם משתנים בין הגופים השונים, והם תלויים בסכום שבחסכון והאם אנו מנהלים כספים נוספים באותו גוף.
"גבולות הגזרה" המקסימליים הם עד 4% לסכום שבצבירה ו-1.05% מההפקדה השוטפת,
אך בפועל ומהנסיון בשטח, דמי הניהול מצבירה נעים בין 0.6% ל-0.8% ודמי הניהול מהפקדה עומדים על 0.
רצוי וחשוב לבדוק אם מגיעות לכם הטבות דמי ניהול ממקום העבודה, מועדון לקוחות מסוים וכו'. חוץ מזה, תמיד ניתן לנסות להתמקח – זה עובד!
זכרו: אמנם דמי הניהול חשובים והפחתה שלהם עשויה לחסוך אלפי ₪ לאורך שנים, אך הם לא הפרמטר הבלעדי הכי חשוב.

לחוסכים בקופת גמל להשקעה קיימים ממשקים רבים עם הגוף המנהל, הכוללים הפקדות שוטפות, טיפול בהוראות קבע, שינויי מסלול, הלוואות, פדיונות ועוד.
לכן, יש לבחור גוף שידע לתת לנו מענה מהיר ואיכותי, כזה שיאפשר לנו לבצע שינויים בצורה נוחה ויעילה.
מומלץ להיעזר באיש מקצוע שיכול לבצע את הפעילות מול הגופים השונים.
ניתן להיעזר במדד השירות של רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון

בחלק מהחברות, ניתן לבקש הלוואות בתנאים מעולים (ריביות זולות משמעותית מהבנק ומכרטיסי האשראי) על חשבון הכספים שנצברו בקופה. הדבר מאפשר לנו להמשיך לחסוך, ללא פגיעה בחסכון, ועדיין לקבל אשראי זול.
תנאי ההלוואה משתנים בין החברות השונות ולא כל גוף עדיין מאשר לקבל הלוואה על חשבון קופת גמל להשקעה.
זהו יתרון נוסף על פני קרנות נאמנות ופקדונות בבנקים.

בקופת גמל להשקעה, ניתן לציין מוטבים בעת ההצטרפות, כך שחלילה במקרה מוות הכספים יחולקו באופן שהגדרנו.
הדבר מאפשר פתרון הורשה מתקדם ונוח לכל אדם שנבחר. כמו כן, הדבר מאפשר למוטבים לבצע החלטות מהירות, כגון שינוי מסלול השקעה בעת תנודות בשוק.
זהו יתרון מהותי נוסף ביחס לקרנות נאמנות או פקדונות בבנקים (שבהם אין "סעיף אריכות ימים").

פעם ראשונה פה?

אז איך עושים את זה בחכם בביטוח?

השוואת ביטוח בריאות | ביטוח בריאות | בריאות | ביטוח פרטי | ביטוח רפואי
השוואת ביטוח בריאות | ביטוח בריאות | בריאות | ביטוח פרטי | ביטוח רפואי
השוואת ביטוח בריאות | ביטוח בריאות | בריאות | ביטוח פרטי | ביטוח רפואי

במה אנחנו מתמחים?

הקמנו את "חכם בביטוח" מתוך ניסיוננו האישי והיכרות בקושי הקיים בהתמודדות היומיומית מול חברות הביטוח ובחוסר ההבנה שלנו, הצרכנים, שמקשה עלינו להתמקח מול אותם חברות הביטוח. "חכם בביטוח" (מקבוצת חכם בכסף) הינו יוזמה שקמה בשיתוף עם מומחים בתחום הביטוח ומורכבת ממיטב אנשי התעשייה בתחום, לצורך מטרה אחת – לעזור לכל אחת ואחת שרוצה לשפר את איכות הכיסוי הביטוחי, שלו ושל משפחתו, תוך שמירה על מחיר אטרקטיבי ומבלי להתפשר על קבלת שירות מעולה מגופים כמו חברת ביטוח, להשיג את מטרתו.

אנחנו הקמנו עבורכם מערכת מתוחכמת של השוואת ביטוחים בין חברות הביטוח המשלבת טכנולוגיה ואנשי מקצוע יחדיו, מתוך הכרה בחשיבות הרבה שיש למרכיב האנושי בקבלת החלטות הרות גורל .

החזון שלנו הוא לשנות את התודעה הציבורית, ולייצור צרכני ביטוח נבונים יותר, מתוך ההבנה הברורה שידע הוא כוח.

לפני שממשיכים...

חשוב לנו שתדעו איזה זה עובד! "חכם בביטוח" אינה סוכנות ביטוח, יועץ פנסיוני או יועץ השקעות והתכנים באתר אינם מהווים תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו של כל אדם. תכני האתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד.
חכם בכסף | זה הזמן לדאוג לכסף שלך | כסף חכם

מה הגולשים אומרים עלינו?

team3-1.jpg
“Kava is my favourite, because of its clean code and attractive design. I loved the wide selection of Home pages and high resolut ion images! Working with Kava is a pleasure!”
James Warren
Senior Designer, Miami Design Bureau
team1-1.jpg
“What I loved most is Kava's modular system of content building! I found my perfect way of creating my widgets, headers, menus and other elements. Jet plugins are incredible in use!”
Andy Smith
Travel Blogger, My Tavelling Life blog

למה חשוב להיות חכם בביטוח?

החיים שלנו מתנהלים כמו במרוץ עכברים, אחרי הטיול הגדול של אחרי הצבא, מיהרנו לרכוש השכלה, חלקנו הלכנו לאקדמיה וחלקנו בחרנו ללמוד מקצוע, ומייד לאחר סיום רכישת ההשכלה השתלבנו בתעשייה בשאיפה להתקדם בארגון בו אנו עובדים. זה נראה לנו ברור שזו הדרך הנכונה להצליח, הרי מגיל קטן ככה הורינו חינכו אותנו. מצד אחד לימדו אותנו לסמוך על מערכות החינוך שיכינו אותנו להתמודד עם החיים האמיתיים, ומהצד השני מערכות החינוך הקיימות היום לא לימדו אותנו איך העולם האמיתי מתנהל, העולם הכלכלי והפיננסי. ובטח שלא לימדו אותנו איזה כיסויים ביטוחיים אנחנו או המשפחה שלנו צריכים.

בעזרת האתר והמומחים שלנו אנחנו נסביר לכם את העקרונות והמונחים הבסיסיים של עולם הביטוח כדי שתדעו בדיוק על מה אתם משלמים ולהפוך את הביטוח שלכם לסוג ביטוח חכם שעובד בשבילכם.

ע"י ביצוע השוואה מסודרת בעזרת המומחה שלנו אתם חוסכים זמן רב ברדיפה אחר הצעות מחיר מכל חברה וחברה.

החזון שלנו הוא לשנות את התודעה הציבורית, ולייצור צרכנים נבונים יותר, מתוך ההבנה הברורה שידע הוא כוח. אז אחרי שאתם יודעים עלינו מספיק… שנתחיל?

התחילו בתהליך:

לחיצה על כפתור "התחל בתהליך" מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של "חכם בכסף" ולתנאי השימוש באתר. קראת והבנת את תנאי השימוש באתר ומדיניות הגנת הפרטיות של החברה והם מקובלים עליך.

חכם בכסף